איך מארוול קומיקס השתלטה על המסך הגדול

בשנת 1996, חברת מארוול קומיקס סבלה. למרות שזה היה אחד השמות הגדולים ביותר בתרבות הפופ לאורך שנות ה -60, שנות ה -70, ה -80 וה -90, פרץ הקומיקס אוסף בועה בתחילת אמצע שנות ה -90 ראה הפסדים אדירים לבית הרעיונות. פיקוח על שירותים ומלחמות חדר הדירקטוריון הפכו לנורמה של החברה, וכאשר הבעלים רון פרלמן נכנס כדי לבצע כמה שינויים גורפים. הרכישות שלו, שעלותו מעל 700 מיליון דולר, כללו טויביז, גיבורי העולם ופניני. ההוצאות הללו קירבו את מארוול לפשיטת רגל מאי פעם. אז איך מארוול הפכה את השולחנות לנקודה בה הם שולטים כעת במסך הגדול?

תמונה באמצעות אולפני מארוול

אולפני מארוול

כדרך להתמודד עם פרץ בועת הספקולציות של קומיקס בשנות ה -90, הקים פרלמן לאולפני מארוול בשנת 1995, עם התוכנית להביא כמה מדמויות מארוול הידועות ביותר למסך הגדול. בעלי המניות חשבו שזו טעות, ונלחמו בו בכל שלב בדרך עד שפרלמן הכריז על פשיטת הרגל של החברה כדי שיוכל לבצע את השינויים הדרושים לו מבלי שתצטרך לנהל החלטות של אותם בעלי מניות. הנפילה הסתיימה בכך שפרלמן הודח, אך הרכישות בוצעו. לקח זמן להתאושש, אך התוצאה הייתה הראשונה בזכיינית אולפני פוקס אקס-מן. ההצלחה של אקס-מן דרבנה את החברה והובילה לשחרורו של איירון מן בסופו של דבר. רק הפעם, מארוול הייתה הופכת את הסרט, להחזיק אותו ומנהלת הכל מלבד ההפצה.

איקס

Mario Kart DLC Rush.mp4

0 שניות של 12 דקות, 40 שניות

לחיות
00:00
12:40
12:40

תמונה באמצעות אולפני מארוול.

עליית ה- MCU

כאשר אולפני קולנוע אחרים מחזיקים בזכויות כל כך הרבה דמויות מארוול, לחברה הייתה בעיה. הם הרוויחו קצת כסף מסרטים כמו ספיידרמן והארבעת הנפלאים, אבל הם לא הרוויחו את הכסף שהנכסים האלה היו יכולים להרוויח אותם. היכנס לסוכן הכישרון דייוויד מייזל. הוא שכנע את ראשו החדש של מארוול כדי להפיק תמונות קולנוע בתוך הבית ולחבק את הרעיון של הקרוסאובר שעובד כל כך טוב בקומיקס. זה הוביל לאיירון מן, וה- MCU נולד. מעל 20 שנה אחר כך והחברה עברה מפשיטת רגל ועד להיות הזכיינית הגדולה ביותר בתולדות הקולנוע. בשנת 2009 דיסני השיג את מארוול, וה- MCU אמור להתפוצץ לנוף תרבות הפופ כמו שלא היה מעולם.

תמונה באמצעות אולפני מארוול

משחק קצה ומעבר לו

סרטי MCU יכולים כעת לקחת מיליארד דולר בקופות, ואף אחד לא עוסק בעין. לא ניתן להפריז בהצלחה הפנומנלית של היקום הקולנועי של מארוול. זה שינה את חוויית הקולנוע עבור מיליונים, אך השאלה הבאה ממשיכה להידון. ברור שגב ‘מארוול וספיידרמן מוגדרים כ- Linchpins של ה- MCU העתידי, וזו לא הפתעה. על פי סקר זה שנערך על ידי Cashlady בנושא פופולריות, ספיידרמן הוא אחד המון גיבורי העל העמוקים בעולם. אם מארוול יכולה למנוע מסוני לשבור את הזיכיון עם סרטי Moebius המתוכננים ויציאות ארס תת-פאר, ספיידי ממוקמת היטב להיות הבסיס של ה- MCU קדימה קמלה חאן אהובה מאחור.

מבין עשרת הסרטים המובילים ביותר בכל הזמנים, חמישה סרטים שהוצבו ב- MCU. עם האלמנה השחורה באופק ומארוול המבקשים כעת לשלוט גם בעולם המסך הקטן, עם וונדוויזיון, She-Hulk, והרבה מופעים רבים יותר (כולל אביר ירח !!!). העתיד נראה בהיר מתמיד עבור פנדום מארוול והחברה שהתקרבה כל כך קשורה לעצירה מלאה בשנות ה -90.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.