המוח הקדחת של מרקלי: אז ועכשיו

פוסט זה מוגש תחת:

דגשי דף הבית, מדגישים,
ראיונות וטורים,
ביקורות על מוצרים

וויין מרקלי

מאת וויין מרקלי

לפני שנים רבות, ובכן, בערך 50 בשלב זה, ספרי הקומיקס האהובים עלי היו Green Lantern, Dial H עבור Hero (ובכן, House of Mystery הכולל את Dial H עבור Hero) ו- Flash. בזמן האחרון חשבתי באיזו תדירות יש לי שיחות עם אנשים על כמה הספרים היו טובים “אז”, וזה יכול להצביע על כל דבר החל משנות ה -90. אני רואה גם ראיונות עם ראשי חברות הקומיקס הגדולות שמתלוננות על הדפסים חוזרים (בעיקר הספרים של 1 $ מארוול עשתה במשך שנים ו- DC החלה לאחרונה) נמכר כל כך טוב, וטוב יותר מאשר הרבה מהספרים הרגילים שלהם. הסיבה הבולטת שספרי ההדפסים נמכרים כל כך טוב היא נוסטלגיה והמחיר; 1 דולר הוא הרבה יותר מושך מ- 3.99 $. השנייה שהרבה בעיה נפוצה שאני שומע שעבודה בחנות הקמעונאית היא שניים יקרים והאנשים שהם כל כך רחוק מאחור בקריאתם. (אבל זה מיועד לבלוג אחר.) אז חשבתי עם הבלוג הזה והייתי מסתכל בקצרה כיצד תוכלו לקרוא את החומר הקלאסי, או את החומר המודרני, של שלושת הספרים האהובים עלי מילדותי, פנס ירוק, פלאש וחייג H לגיבור.

פנס ירוק: חגיגה של 75 שנה

ראשית יש לנו פנס ירוק. הפנס הירוק שגדלתי איתו היה ה- GL של תקופת הכסף הקלאסית, שנכתב על ידי ג’ון ברום וצייר על ידי גיל קיין. אהבתי את דרמת החלל ואת הרעיון של טבעת שיכולה לשלוט בכל דבר עם דעתך. אהבתי באותה תקופה גם את האמנות של גיל קיין, תלוי בדיו. הייתי מוקסם מכל שאר הפנסים הירוקים, ובמיוחד טומר-רי. בנוסף השומרים היו כל כך מגניבים וכמובן, הפנס הירוק של תור הזהב (אלן סקוט). אני זוכר שהייתי ילד וקיבלתי את הפנס הירוק #76 (כיום בכיכובו של חץ ירוק) ושונא את האמנות החדשה על ידי כלשהו בשם ניל אדמס. אני יודע; הייתי טיפש. בהתחשב בכך אז, Green Lantern עבר כל כך המון שינויים שייקח חמישה בלוגים כדי להסתכל על כולם. אז זו רק כמה הצעות אם אתם מעוניינים בפנס ירוק. להצגת כל ה- GL יש ספר שנקרא Green Lantern: חגיגה של 75 שנה. זהו כריכה קשה של 400 עמודים עם סיפורים מכל ההיסטוריה של הפנס הירוק ומהווה דגימה נהדרת של כל השינויים בתולדות ה- GL. אם אתם מעוניינים בפרק הזמן שאהבתי, בשנות ה -60, ישנם ארבעה אוספים בשם Green Lantern: The Silver Age שאוספים הופעות GL מ- Showcase ו- 48 הגיליונות הראשונים של ספרו שלו, בתוספת כמה סוגיות של הפלאש. (בשנות השישים, פעם בשנה GL ו- Flash היו מתחברים). לתקופה שכיבתה אותי GL (ובדיעבד היא אחת הטובות והרבה קומיקס משפיע בהיסטוריה) יש פנס ירוק/חץ ירוק: גיבורי טיולים קשים Deluxe כריכה קשה. זהו אוסף של GL/GA #76-87 וארבעה גיליונות של פלאש שהיו להם מה היה גיליון מס ’88. זהו אוסף נהדר מאוד בצבע מלא, ובעוד שקצת מטיף לפעמים, מתחזק היטב. יש גם הרבה אוספים של הפנס הירוק של ג’וף ג’ונס. ג’ונס הגדיר מחדש את כל עולמו של הפנס הירוק והציג את הרעיון של הכוחות הרב-צבעוניים; ירוק, צהוב, כתום וכו ‘. יש לפחות עשרה אוספים שונים של ג’ונס, אבל אולי החשוב ביותר הוא הפנס הירוק: הלילה השחור ביותר; אפוס קוסמי שהרחיב מאוד את כל עולמו של GL. ישנם אוספים רבים אחרים של פנסים ירוקים שכן לדמות יש היסטוריה עשירה (כאשר אחרים הם הפנס הירוק, ולא רק תקופת הכסף הראשונה GL, האל ג’ורדן). אם אתה מנסה למצוא הרבה יותר דברים מודרניים, DC פשוט אספה את הריצה של גרנט מוריסון על הבו. שוב, זו קביעה אחרת על הדמות אך עדיין טובה מאוד. בסך הכל, כמעט כל אחד מהקולקציות הללו שווה לבדוק.

פלאש מאת מארק ווייד כרך א ‘. 1

בשלב הבא יש לנו את הפלאש. כמו גרין לנטרן, היה פלאש תור הזהב ואז הדמות הוחזרה בסוף שנות החמישים בדפי חלון הראווה וקיבלה ספר משלו החל מס ‘105, החל ממנו הסתיים ספר הפלאש של תור הזהב, עם מספר 104. אין זה מפתיע שאהבתי את פלאש עידן הכסף שנכתב על ידי ג’ון ברום, גרדנר פוקס ואחרים. בדומה ל- GL, יש הבזק: חגיגה של 75 שנה המהווה הצגת כל הכיבוש של הפלאש במהלך 75 השנים האחרונות, והיו מספר הבזקים שונים. (כמו גרין לנטרן, האיש בתלבושת השתנה במהלך השנים). אם אתה מנסה למצוא את התקופה האהובה עלי ישנם ארבעה כרכים של הפלאש: תקופת הכסף שמדפיסה מחדש את הופעות הראווה ואת הפלאש #105-163. או שתוכל לקרוא את הספרים שהגדירו מחדש את הדמות. ראשית, ישנם שישה כרכים של הפלאש מאת מארק ווייד. זה אוסף כמה מסיפורי הפלאש המשפיעים ביותר כאשר Waid הגדירו מחדש את הדמות והציג את מושג כוח המהירות ואת אופי הדחף. כרכים אלה הדפיסו מחדש את הפלאש #62-128 ו- NUMber של שנתיים, מבצעים ומקרבו. יש גם שישה אוספים של הפלאש מאת ג’וף ג’ונס. כן, אותו שוב. עסקאות אלה אוספות סוגיות #164-225 ומספר קרוסאוברים, מבצעים ומניזריות. ואם אתה רוצה לקרוא את הגרסה העדכנית ביותר של הפלאש, ישנם עשרה כרכים האוספים את 63 הגיליונות הראשונים של הסדרה הנוכחית שנכתבה על ידי ג’ושוע וויליאמסון ונמשכים על ידי שונים. המועדפים האישיים שלי הם עדיין סיפורי עידן הכסף רק בגלל התמימות והקסם הבסיסי שלהם והאמנות של כרמיין אינפנטינו כל כך מושלמת. אבל אני חייב להודות שהריצה של מארק וואד טובה והיא באמת המשפיעה ביותר בתולדות הדמות. יהיה לך קשה לקבל אוסף פלאש רע.

חייג H לגיבור כרך א ‘. 1

לבסוף יש לנו חיוג H עבור H.E.R.O. זה קצת שונה מפנס ירוק ופלאש מכיוון שאין הרבה אוספים שתוכלו להשיג, וג’וף ג’ונס טרם כתב מחדש את ההיסטוריה של הדמות. חיוג H מאפשר לאדם להפוך לגיבור אחר בכל פעם שאתה מחייג H.E.R.O. (יש מגבלות זמן בין חיוג). החוגה הופיעה לראשונה בדפי בית המסתורין #156 בשנת 1966 הצטרפה למארטאן מנונטר, הדמות הראשית לשעבר בספר. Dial H המשיכה להיות מוצגת בבית עד לגיליון מספר 173. היו גם מספר תחיות של חיוג H בשנות ה -80, 00, ופעמיים בחמש השנים האחרונות. הסדרה הנוכחית היא 12 מקסימות גיליון (זה היה בן שש אך הורחב ל -12) שנכתב על ידי סם האמפריס והוא חלק מקומיקס הפלא של DC. הסדרה הנוכחית הזו נאספה בסחר אחד עד כה עם ששת הגיליונות הראשונים והיא אמורה לצאת בשבועות הקרובים. יש סחר שני עם המחצית השנייה של הסדרה שתגיע בשנה הבאה. כל החומר הקודם מעולם לא נאסף או לא נדפס. יש אוסף נהדר של כל סיפורי בית המסתורין בקולקציית חלונות ראווה בשחור לבן שנמצא בעצב מחוץ לדפוס. יש גם אוסף אחד של וויל פייפר וסדרת 2003 של קנו, שהיא הריצה הטובה ביותר של הדמות, אך למרבה הצער היא רק מדפיסה מחדש את תחילת הסדרה והיא גם מחוץ לדפוס. אתחול אחד מחדש שאתה עדיין יכול למצוא הוא Dial H, סדרה שנכתבה על ידי סין מיוויל עם אמנות מאת Mateus Santolooco, Alberto Ponticelli ואחרים. החוגה הנוכחית H עבור H.E.R.O. מגדל מהדמות והספרים של שנות השישים, אך חסר לו את הקסם והתמימות של סיפורי רובי ריד הישנים שאהבתי. אבל אלה קריאה טובה מאוד גם אם זה לא מחזיק את הנוסטלגיה עבורי.

פנס ירוק: עידן הכסף כרך א ‘. 1

אני צריך לומר שהספרים שאהבתי כילד כבר מזמן נעלמו כמו קומיקס והסיפורים מסופרים השתנו מאוד לאורך השנים. למרבה המזל, הרבה ממה שאהבתי כילד עדיין זמין באוספים מעולים באמת. לשני הפנס הירוק וגם לפלאש יש היסטוריות דומות מאוד, הן בפיתוח הדמויות והן ביוצרים. וכל שלוש הדמויות, GL, Flash ו- Dial H עבור H.E.R.O., לכולם היו מספר הפעלה מחדש לאורך השנים ושלושתם היו תקופות בהן הדמות הראשית מוחלפת על ידי מישהו אחר. כמו כן, שלוש הדמויות עדיין מתפרסמות היום.

מהן צ’רטרי הילדות האהובים עליך? האם אתה אוהד של פנס ירוק, פלאש או חיוג H? באיזו תקופה אתה אוהב? אני אשמח לדעת. ניתן להגיע אלי בכתובת mfbway@aol.com או בפייסבוק בוויין מרקלי. כמו תמיד, כל המילים שכתבתי הן שלי ואינן משקפות את המחשבות או הדעות של ווסטפילד קומיקס או עובדיהן. תן לי להסתיים באמירה …

תודה.

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published.