גולש כסף: התחדשות מס ‘1 מחזירה את רון לים כמו גם את רון מרץ לניסיון כמו גם נוסטלגיה

במשך עשור, מסוף שנות ה -80 ועד סוף שנות ה -90, גולש הכסף עבר ריצה יוצאת דופן. הסדרה התחילה עם סטיב אנגלהארט כתיבה, ואז ג’ים סטארלין השתלט עליו כמו גם חיבר את גולש הכסף המסורתי: התחדשותו של Thanos Arc. כמו כן, עם הבעיה מספר 51, רון מרץ השתלט. מרץ בסופו של דבר היה מרכיב 60 גיליונות. עם זאת, משתף הפעולה העיקרי שלו, רון לים, התמודד עם אנגלהארט כמו גם בסטארלין, עיפרון או סיפק אמנות כיסוי עבור 85 מתוך 100 הגיליונות הראשונים. זה הישג יוצא דופן. מרץ כמו גם לים, שני רונס, עבדו טוב יחד. הרגישות הקוסמית של לים כמו גם מגוון האפוסים של מרז המשולבים באחת הריצות הטובות ביותר אי פעם. אז זה פנטסטי לראות את הצוות החדשני הזה חוזר לגולש הכסף: התחדשות מספר 1, החלק הראשון של סדרה בת חמש גיליון. כמו גם הם מתחילים בגדול.

ספוילרים לעקוב!

גולש כסף: התחדשות מספר 1 עוסקת בנוסטלגיה כמו גם כיף

(תמונה: מארוול קומיקס)

אף אחד לא מעמיד פנים שהקבוצה הזו היא על כל דבר הרבה יותר מאשר לספק לנו סיפור גולש כסף מסורתי. כותרת גולש הכסף: התחדשות מס ‘1 היא “אלה היו הימים.” אפילו הכיסוי (שנראה למעלה) הוא נסיגה לסגנון של שנות ה -80 המאוחרות כמו גם לתחילת שנות ה -90. באותה תקופה, הקומיקס היו כל כך אמינים עד שהעמידו את החודש תחת מספר הבעיה! לחיבורו של מרץ יש את אותה התחושה בדיוק שהיא עשתה בתחילת שנות התשעים. הקומיקס עברו כמעט לחלוטין את הבועות האמינות כמו גם כותרות מפותלות, אולם לדיאלוג עדיין היה באיכות גבוהה ונשגבה. הדמויות דמויי האל האלה דיברו כמו אלים. זה עבד עד סוף שנות ה -90 כמו גם תחילת שנות האלפיים, כאשר המבקרים החלו לקשר הרבה יותר לדמויות ש”רגישו אמיתיות ” – מכיוון ששום דבר לא קובע” אמיתי “כמו בחור מכוכב אחד נוסף, על גלשן, טס עם שטח, סובל מדיכאון, עם מנהל לשעבר שאכל כוכבי לכת.

איקס

Mario Kart DLC Rush.mp4

0 שניות של 12 דקות, 40 שניות

לחיות
00:00
12:40
12:40

חזרתו של מרץ לסגנון זה מרגיש כמו לחזור למיקום שאהבת לפני שנים, ילד או אחרת. עם זאת זה לא רק הכתיבה. האמנות של לים עדיין מופיעה כאילו הוא סיסם את הדפים באבן במקום לצייר בעיפרון כמו גם בנייר. עם זאת, אפילו הרבה יותר מזה, הוא עדיין גדול. כשני שלישים לגולש הכסף: התחדשות מס ‘1, נורין ראדס איכשהו נשבר לעולם בו הקפטן המקורי מר-וול מעולם לא מת, כמו גם הם עומדים להיכנס לפלישה של Skrull. זו סצנה ענקית, למעשה כמו גם באופן פיגורטיבי. LIM משתמש בממרח העמוד הכפול שהקומיקסולוגיה סיפקה את הקומיקס בן 24 העמודים כ -19 בלבד. התמונות הן, פשוטו כמשמעו, גדולות.

זה לא רק מרץ כמו גם לים שהופכים את גולש הכסף: התחדשות מס ‘1 כל כך טוב

(תמונה: מארוול קומיקס)

אם יש לנו את הצוות החדשני, יש לנו אינקר דון הו, שמביא את המשמעות של לים כמו גם קווים נוקשים הרבה יותר. כמו גם יש לנו גם את הקולוריסט ישראל סילבה, שעושה דברים עם האמנות של לימ, שפשוט לא היו אפשריים כאשר הוא התחיל לראשונה את גולש הכסף לעפרון בסוף שנות ה -80. לא מכיוון שהצבעונים לא היו מוכשרים, אולם מכיוון שהאיכות הגבוהה של הנייר כמו גם ההדפסה עדיין לא הייתה שם.

בין ההלחנה של מרץ כמו גם יצירות האמנות המשולבות של LIM, HO, כמו גם סילבה, מה שאנחנו מקבלים זה סיפור קוסמי מסורתי שאפשר לספר רק היום. זה באמת מרגיש כמו התחדשות עבור גולש הכסף. עם זאת, יש דמות אחת הרבה יותר, שמבט לאחור, מרץ כמו גם לים נאלצו לכלול.

מרץ כמו גם LIM משחזר את אחד מספרי הקומיקס הרבה יריבויות אגדיות

לגולש אין מושג היכן הוא נמצא. שנייה אחת, הוא טס עם מורשת, בנו של קפטן מר-וול; הבא, הוא טס של קפטן מר-וול עצמו, גרסה ששרדה את סרטןו. עם זאת, Skrulls מנסים לשלוט בעולם תוך כדי הריגת אזרחים. אז שיחות משימות, כמו גם הוא מצטרף למר-וול במאבק. ובכן, עד שמשהו פוצץ את קפטן מר-וול מכפות רגליו. למי יש את הכוח להוציא דמות כה עוצמתית כל כך ללא מאמץ? איזו דמות גונבת את ההצגה בגולש הכסף: התחדשות מס ‘1? האם אתה באמת דרישה לשאול?

(תמונה: מארוול קומיקס)

לא רק שאנחנו מקבלים תאנוס, עם זאת אנו מקבלים גם את תאנוס של רון לים. מונולית אפלה ומאיימת שחיה כמו התואר “טיטאן” העומד לעתים קרובות בשמו. ולמרות הצללים הכבדים כמו גם גוונים כהים, אנו מקבלים את האנרגיה הבהירה, הזוהרת והקוסמית הסובבת אותו, מה שהופך אותו אפילו להרבה יותר מרשים.

זו תהיה סדרה מהנה, עם זאת, מרץ כמו גם לים תמיד התחילו סיפור בצד קל יותר רק כדי שנוכל לאחוז בבעיה עתידית בצורה מאובטחת עד שהערך נהרס, כמו שלא היה אכפת לנו. אז כל מה שהמיני-סדרה הזו מחזיקה, זה יהיה ממש כמו הימים הגדולים הגדולים-כמו גם עדיין כמו שום דבר שאי פעם ראינו.

ואולי הקומי הספציפי הזהג ‘מקושר איתי באמת מאז שרון לימ עיפרון את הקומיקס הראשון שהיה לי אי פעם – גולש כסף מס’ 50, הקדמה לכפפת האינסוף. לא הייתי בודק את הכפפה עד כעשרים שנה אחר כך, אולם הבעיה תמיד הייתה אחת המועדפות עלי, כמו גם ככל הנראה אחד הסיפורים הבולטים בכתיבה שלי,

האם אתה מוגבל לסדרת גולש הכסף: התחדשות? מה סיפור הגולש הכסף המועדף עליך? ספר לנו בתגובות למטה!

Leave a Reply

Your email address will not be published.